Choroby zawodowe związane są ze specyfiką miejsca pracy. Obecność czynników uznawanych za szkodliwe, zwiększa ryzyko pojawienia się niektórych schorzeń. Z tego powodu bardzo istotne jest zapobieganie wszelkim chorobom zawodowym. Obowiązek ten dotyczy przede wszystkim pracodawców.

Podstawą są regularne wykonywane badania lekarskie, na które kierowani są pracownicy. W przypadku nie posiadania aktualnych badań lekarskich, pracownik nie może wykonywać swoich obowiązków zawodowych. Wyróżnia się kilka rodzajów takich badań: badania wstępne, okresowe oraz kontrolne. Badania wstępne dotyczą osób, które dopiero rozpoczynają pracę w danej firmie.

Ten typ badań przeznaczony jest także dla osób, które zostają przeniesione na stanowiska, w których występują czynniki szkodliwe dla zdrowia. Obowiązkiem każdego pracownika jest wykonywanie badań okresowych lub kontrolnych. W przypadku braku przeciwwskazań, lekarz wydaje stosowne zaświadczenie, które ważne jest przez określony czas. Po tym terminie pracownik ponownie musi udać się na badanie okresowe.

Badania kontrolne dotyczą tych pracowników, którzy otrzymali czasową niezdolność do pracy. Zgodnie z przepisami wynosi ona 30 dni. Na podstawie badań kontrolnych można stwierdzić, czy pracownik ma możliwość ponownego wykonywania dotychczasowych obowiązków zawodowych.

Corega Tabs Bio Formula cechuje się wysoką skutecznością działania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *